powrót do góry

Kontakt: lp.surtet@kezsybz

Być Tetrusem

Kontakt

lp.surtet@kezsybz

SkyTower i niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich

Taras widokowy we Wrocławiu i niepełnosprawni

Dostępność SkyTower dla osób na wózkach inwalidzkich

Taras widokowy w SkyTower dla osób niepełnosprawnych

SkyTower

Wrocław 6.07.2017

Gdy znajomi zaproponowali wycieczkę do Wrocławia i zapytali, co chciałbym zobaczyć, to od razu powiedziałem, że SkyTower. Uwielbiam wspaniałe widoki, więc mój wybór nie był dla nikogo zaskoczeniem.

Na tarasie widokowym SkyTower

SkyTower to budynek zajmujący zaszczytne, pierwsze miejsce w Polsce, w kategorii wysokość do dachu, a także do najwyżej położonego piętra. Mierzy on 212 metrów i kosztował 400 mln $.

To, co najbardziej interesowało mnie w tym drapaczu chmur, to ogólnodostępny taras widokowy położony na 49 piętrze, do którego bez problemu można dostać się na wózku inwalidzkim za pomocą windy. Istotną niedogodnością jest Kasa Biletowa, która położona jest ponad 100m od wejścia do windy i mieści się w Galerii Handlowej na poziomie +1.

Po zakupie biletu (koszt: 12 zł) czekaliśmy kilkanaście minut na swoją kolej. Wjazd na taras widokowy odbywa się w półgodzinnych turach i trwał około minuty. Ciekawym doświadczeniem było rozpędzanie oraz hamowanie windy.

Wejście na taras i podejście do samej krawędzi podłogi zakończonej szybami dostarczyło niemało emocji. Niecodziennie ma się pod nogami 200 metrów do gruntu. Po chwili jednak wszyscy oswoiliśmy się z tą wysokością i podziwialiśmy piękną panoramę Wrocławia oraz malowniczą okolicę. Mieliśmy szczęście, że akurat w tym dniu była piękna pogoda i widoczność sięgała około 100km.

Cieszę się, że dzięki moim przyjaciołom udało się zrealizować kolejne marzenie. Fajnie było z góry zobaczyć dobrze znane budynki, oraz te, które zostały wybudowane w ostatnich latach. Polecam wycieczkę w to miejsce wszystkim osobom pełno- i niepełnosprawnym, którzy nie mają lęku wysokości i tym, którzy uwielbiają upajać się niesamowitymi widokami.

W Galerii Handlowej SkyTower Przed wejściem do windy Na tarasie widokowym SkyTower Widok ze SkyTower Widok ze SkyTower - fotomontaż